1st edition 2016.

BOYS 2000.

Final placement:
NOVI BEOGRAD
PARTIZAN
RAKOVICA
4 BRIJEŠĆE
5 NOVI BEOGRAD 2
6 ORK ZEMUN
7 RAMAT HaSHARON
8 SINĐELIĆ
9 LOKOMOTIVA BRČKO
10 SINĐELIĆ 2

Best individuals:

Best defender: Nemanja Gojković (Partizan)
Best assist player: Ido Tal (Ramat Hasharon)
Best goalkeeper: Dimitrije Krstić (Rakovica)
MVP of the tournament: Vojislav Milunović (Novi Beograd)

RESULTS BOYS 2000.

GROUP A GROUP B
RAMAT HASHARON BRIJEŠĆE
NOVI BEOGRAD 1 RAKOVICA
SINĐELIĆ 2 SINĐELIĆ 1
PARTIZAN NOVI BEOGRAD 2
ORK ZEMUN LOKOMOTIVA
1st DAY RESULTS 2nd DAY RESULTS
RAMAT HASHARON - N.BEOGRAD 1 14:22 SINĐELIĆ 2 – RAMAT HASHARON 14:15
SINĐELIĆ 1 – BRIJEŠĆE 7:11 BRIJEŠĆE – NOVI BGD 2 17:16
ORK ZEMUN – RAMAT HaSHARON 22:13 RAMAT HASHARON – PARTIZAN 12:14
N. BEOGRAD 1 – SINĐELIĆ 2 20:9 LOKOMOTIVA – BRIJEŠĆE 17:26
RAKOVICA – SINĐELIĆ 1 16:14 N. BEOGRAD 1 – ORK ZEMUN 19:8
PARTIZAN – ORK ZEMUN 14:9 LOKOMOTIVA – SINĐELIĆ 1 12:13
NOVI BEOGRAD 2 – LOKOMOTIVA 17:16 RAKOVICA – LOKOMOTIVA 19:17
SINĐELIĆ 2 – PARTIZAN 12:16 ORK ZEMUN - SINĐELIĆ 2 12:10
NOVI BEOGRAD 2 – RAKOVICA 13:19 SINĐELIĆ 1 – NOVI BGD 2 15:18
BRIJEŠĆE – RAKOVICA 12:14 PARTIZAN – N. BEOGRAD 1 12:15
FINAL DAY RESULTS  
NOVI BEOGRAD 1 – BRIJEŠĆE 17:6
RAKOVICA – PARTIZAN 11:18
SINĐELIĆ 2 – LOKOMOTIVA 10:15 (9/10)
RAMAT HASHARON-SINĐELIĆ 1 16:15 (7/8)
ORK ZEMUN - NOVI BEOGRAD 2 11:14 (5/6)
BRIJEŠĆE – RAKOVICA 7:12 (3/4)
NOVI BEOGRAD-PARTIZAN 17:12 (1/2)

BOYS 2002.

Final placement:
PARTIZAN
NESS ZIONA 2
BEOGRAD
4 NESS ZIONA 1
5 NOVI BEOGRAD
6 BRIJEŠĆE
7 RAKOVICA
8 ORK LAZAREVAC
9 CRVENA ZVEZDA
10 BERANE

Best individuals:

Best defender: Aleksa Gudurić (Partizan)
Best assist player: Omri Boydman (Ness Ziona 1)
Best goalkeeper: Dušan Dejanović (Beograd)
MVP of the tournament: Eliran Zissman (Ness Ziona 2)

RESULTS BOYS 2002.

GROUP A GROUP B
NESS ZIONA 1 SINĐELIĆ
BRIJEŠĆE NESS ZIONA 2
PARTIZAN NOVI BEOGRAD
CRVENA ZVEZDA BERANE
RAKOVICA ORK LAZAREVAC
1st DAY RESULTS 2nd DAY RESULTS
NESS ZIONA 1 – BRIJEŠĆE 14:11 NESS ZIONA 2 – LAZAREVAC 15:7
BEOGRAD – NESS ZIONA 2 10:20 PARTIZAN – NESS ZIONA 1 15:7
RAKOVICA – NESS ZIONA 1 12:14 BRIJEŠĆE – RAKOVICA 17:8
BRIJEŠĆE – PARTIZAN 8:21 BEOGRAD – BERANE 18:10
LAZAREVAC – N. BEOGRAD 13:23 NESS ZIONA 1 – C. ZVEZDA 16:11
BERANE – NESS ZIONA 2 14:24 NESS ZIONA 2 – N. BEOGRAD 20:18
N. BEOGRAD – BEOGRAD 13:14 LAZAREVAC – BEOGRAD 15:20
C. ZVEZDA – RAKOVICA 14:14 C. ZVEZDA – BRIJEŠĆE 13:19
BERANE – ORK LAZAREVAC 10:12 RAKOVICA – PARTIZAN 9:21
PARTIZAN – C. ZVEZDA 20:6 N. BEOGRAD – BERANE 22:10
FINAL DAY RESULTS  
PARTIZAN – BEOGRAD 20:18
NESS ZIONA 2 - NES ZIONA 1 18:10
C.ZVEZDA - BERANE 19:11 (9/10)
RAKOVICA - ORK LAZAREVAC 23:14 (7/8)
BRIJEŠĆE - NOVI BEOGRAD 10:13 (5/6)
BEOGRAD-NESS ZIONA 1 17:12 (3/4)
PARTIZAN - NESS ZIONA 2 21:14 (1/2)

GIRLS 2002.

Final placement:
NOVI BEOGRAD
ŽRK BERANE
ŽRK KOLUBARA
4 CEPELIN
5 LOKOMOTIVA BRČKO

Best individuals:

Best defender: Nikolina Golubović (ŽRK Berane)
Best assist player: Ana Radonjić (Novi Beograd)
Best goalkeeper: Stefana Starčević (Cepelin)
MVP of the tournament: Glorija Zelić (Novi Beograd)

RESULTS GIRLS 2002.

 
01. RK NOVI BEOGRAD – Bgd
02. ŽRK LOKOMOTIVA – Brčko (BIH)
03. ŽRK KOLUBARA – Lazarevac
04. ŽRK BERANE – Berane (MNE)
05. RK CEPELIN – Bgd
1st DAY RESULTS 2nd DAY RESULTS
CEPELIN – N. BEOGRAD8:11 CEPELIN – KOLUBARA11:16
LOKOMOTIVA – KOLUBARA3:16 N. BEOGRAD – LOKOMOTIVA16:8
LOKOMOTIVA – CEPELIN3:16 BERANE – CEPELIN13:11
KOLUBARA – BERANE11:14 KOLUBARA – N. BEOGRAD10:14
N. BEOGRAD – BERANE15:7 BERANE – LOKOMOTIVA18:4
3rd DAY RESULTS  
ŽRK KOLUBARA – CEPELIN 14:11 (3/4)
NOVI BEOGRAD – BERANE 14:8 (1/2)